Daniel Barták

Hudební skladatel, hudební producent, zpěvák a herec.

Napsal hudbu k několika filmům, seriálům a muzikálům. Je držitelem mezinárodního ocenění ze světového, prestižního festivalu DIMF, za “nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli”. Spolupracoval s umělci jako jsou například: Josef Vojtek, Jiří Korn, Karel Gott, Helena Vondráčková, Vojtěch Dyk, Filip Renč, Zdeněk Zelenka, Tomáš Savka, Jakub Smolík a s mnohými dalšími.

Historie:
Od roku 1996 studoval hudebně dramatický obor – herectví na státní Pražské konzervatoři.
Na podzim 1998 působil v Hudebním Divadle Karlín v muzikálových představeních, kde hrál na piano s orchestrem Karla Vlacha. V červnu 1999 odlěl na rok do USA na střední uměleckou školu v Californii. Od září roku 2001 již hrál v pražském divadle Spirála v muzikálu „ROMEO&JULIE“ hlavní roli Romea a Prince v muzikálu „Popelka“, který se uváděl v divadle GoJa Music Hall. Během roku 2001 až 2003 vznikly muzikály Romeo & Juliet a Christmas Carol na korejské muzikálové scéně v hlavním městě Seoulu, které pro tamější SPAC Company celé hudebně zaranžoval. Muzikál dostal mnoho hlavních ocenění, včetně ocenění za nejlepší muzikál roku. 2003 – 2005 aranžoval, skládal a produkoval hudbu v Praze pro zpěváky i kapely, jako je například SUPPORT LESBIENS, Tomáš Savka, Šárka Vaňková, Jakub Smolík, ale i pro mnoho dalších známých interpretů. V tomto období také hrál a zpíval v muzikálu Les Misérables (Bídníci) a připravil hudební aranžmá pro seriál ČT Nemocnice na kraji města po 20-ti letech.
2007 působil na TV prima v pořadu „Hvězdy u piána“ jako moderátor a pianista společně s Petrem Vondráčkem a Helenou Vondráčkovou. 2009 založil svojí vlastní hudební kapelu s názvem musicdan s jeho autorskými písněmi a začal také hrát jako muzikálový zpěvák v divadle Broadway v několika muzikálových představeních. 2010 vytvořil hudební aranžmá k muzikálu Baron Prášil, ve kterém také účinkoval v hlavní roli v pražském divadle Hybernia. 2011 produkoval a aranžoval hudbu do muzikálu v Jihokorejském Seoulu: The Kingdom of The Winds a také jako autor muziky začal spolupracovat s režisérem Filipem Renčem na kriminální sérii pro ČT Vetřelci a lovci. Ve stejném roce se i mimo jiné také podílí na hudební spolupráci závěrečné 4. série seriálu ČT Zdivočelá země, do které napsal hudbu jeho otec, hudební skladatel Zdeněk Barták. 2012 napsal hudbu do nového pokračování seriálu České televize: Sanitka 2 a v zápětí také složil hudbu do českého filmu Sebemilenec, který slavil velké úspěchy v zahraničí, kde film vyhrál několik hlavních cen na prestižních festivalech v USA, nebo v Seoulu. V roce 2016 napsal hudbu k velkolepému muzikálu MEFISTO, který obdržel ocenění Thálie. 2017 nastupuje i jako účinkující do hlavní role jmenovaného muzikálu, za kterou později získal hlavní cenu za “nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli” na 12. ročníku DIMF. Prestižního festivalu DIMF, který je jediný svého druhu na světě, se zúčastnily muzikály ze všech koutů světa (jako například Flashdance (Londýn), I Love Piaf (Francie) atd.). Jeho nejnovější velké dílo je muzikál Malý princ, který připravil ve spolupráci s Českým rozhlasem, kde účinkují například: Vojtěch Dyk, Jiří Korn, Josef Vojtek, Viktor Antonio a monoho dalších interpretů.

Více najdete na www.danielbartak.com


Galerie

Zůstaňte informováni o našich novinkách

Přihlašte se do našeho newsletteru a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.